11 Temmuz 2013 Perşembe

Melez Sözleşmeleri1 =>MELEZ

Sahalarda yerini alan ve rakiplerini hızla geride bırakmaya başlamış mükemmel yayın evimiz DEX'ten Melez sözleşmeleri serisinin ilk kitabı işte melez...


Eveet hadi vampir akademisine gereğinden çok benzettiğim bu kitaba merhaba diyin! SPOİLER uyarısı!
Karakterimizin adı alexandra ama adının kısaltması olan Alex ismini kullanmayı seviyor.Bir ırk düşünün bakalım soyu yunan tanrılarına dayanan evet alex bir melez ve kanında Hematoi  kanı taşıyor yalnızca ebeveynlerinden biri insan yani babası ki onunla hiç tanışmamış. iki   Hematoi nin çocuğu safkan ve iki safkanın çocuğuda ... safkanlar her konuda üstünler paraları var,4 elementten birini kullanabilme yetenekleride ,melezler ise hmm şanslı olanlar akit adını verdiğimiz okula gidiyor mezun olduklarında  gardiyan veya avcı oluyorlar diğerleri ise safkanların kölesi oluyorlar.safkan demişken alex'in anneside tabiki safkan ve kesnlikle kızını çok seviyor ama 3 yıl önce alexi akıtten alıp kaçıyor ki bu yasak hikayede burda başlıyor daha doğrusu  aradan 3 yıl geçmiş ve iblis dediğimiz iğrenç yaratıklar tarafından (V.A'yı okuyanlar için burdaki iblis=strigoi) öldürülmüş ve alex buna tanık olmuş ve ordan hemen kaçmış en yakın akite ulaşmaya çalışırken bir iblis saldırısına daha  yakalanıyor ve akitten gönderilen avcılar tarafından kurtarılıyor ve akite geri götürülüyor. tabiki bu avcılardan biri ve kuşkusuz en önemlisi Aiden. Akiitin gururu feci seksi ve ailesi öldükten sonra baba rolune girmiş  kardeşine bakmış zor bulunan cinsten bir safkan ve bu safkanımız alexın okula geri dönmesi için tüm yaz arayı kapatmasına  yardım etmeyi kabul ediyor.Ve şunu da söylemek zorundayım alex ondan çok hoşlanıyor hemde uzun süredir ama 2 ırk arasındaki en önemli kurallardan biri daha doğrusu belkide en önemlisi safkanlarla melezlerin hiç bir şekilde ilişkileri olamaz. Bu böyle sürüp giderken alexin iğrenç ve kuşku dolu üvey babası Apollyonuyla beraber alexin yanına akite geliyor apolyonlar tanrılar tarafından seçilmiş ve 4+ 5.element akeşa yı kullanabıilen tek tür aynı zamanda 5.element yüzünden tanrı katili olarakta anılıyorlar. Apolyonumuzun adı seth ve alex, seth daha odaya girmeden geliceğini anlıyor ve bu çok tuhaf çünkü seth'in başka kimsenin göremediği dövmelerini de görüyor.Şunuda söylemeden edemiycem seth de kendi çapında gayet yakışıklı ve tam bir egoist ben mükemmelim be havalarında aslında gayet şeker en azından şimdilik ;) kalan kısmı ve boşluklarıyla size bırakıyorum, İyi eğlenceleer!!!

 NOT!NOT!-> Evet başlarda bana çok fazla vampir akademisini anımsattı ama sonlara doğru kurguyu eline alıp gayet güzel bir geçis yaptıumarım beğenirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder